Sosyal Medya Danışmanlığı - Neirt Bilişim Teknolojileri

Sosyal Medya Danışmanlığı

Her işletme, sosyal varlığının marka üzerindeki etkisine dikkat etmelidir. Sosyal platformlarda gerçekleşen paylaşımlar, müşterilerin sizi ürün veya hizmet algısı üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir ve hatta şirketinizin güvenilirliğini doğrudan etkileyebilir. Sosyal medya danışmanlığı hizmetimiz ile, kampanyanızın tüm yönleriyle ilgili önerilerde bulunabiliriz. Hangi ağların hedefleneceğine karar vermek için yardıma ihtiyacınız veya markanız için uzun vadeli bir sosyal strateji geliştirmemizi istediğinizde, sosyal danışmanlarımız projenize yeni bir bakış açısı getirmeye hazırdır.

Markanızın önünüzde olması, işinizi takip eden ve ürününüzü çevrimiçi gören kişilerin miktarını artırarak, konuşma sayısını ve işletmenize yönlendirme oranlarını artırması esastır. Uzman kurum içi danışmanlarımız, abone kitlenizi büyüterek içeriğinizin hedef kitlesini en üst düzeye çıkarmak için yenilikçi teknoloji ve içgörülerle hedef kitlenizle iletişim kurar. Rakip hedefleme, ilgili trafiği sosyal medya kanallarına ve bir işletmenin web sitesine yönlendirmenin etkili bir yoludur. Rakiplerin sosyal medya kanallarıyla etkileşime giren müşteriler ürününüz veya hizmetinizle zaten ilgileniyor. Demografik ve yer hedefleme, organik Sosyal Medya Yönetimi aracılığıyla gerçekleştirilebilir ve Ücretli Hedefleme Stratejisi ile eşleştirildiğinde çok güçlü olabilir. Sosyal Medya kullanıcılarını yaşa, cinsiyete, konuma ve hatta çeşitli sosyal medya kanallarındaki iş unvanına göre hedefleyebiliriz. İçeriğinizi bu çeşitli demografik veriler için özelleştirmek, dönüşümleri artıracak ve reklam harcamalarına yatırım getirisini artıracaktır.

Sosyal medya ekibimiz, hedef kitlenize hitap eden gerçek marka sesini bulmak için sizinle birlikte çalışır. Her platformda sonuç üreten kapsamlı deneyime sahip sosyal stratejistiniz, markanızı en yüksek sosyal ulaşıma ulaşacak şekilde nasıl konumlandıracağını belirler. Her bir platformun kendine özgü tarzını ve tonunu takip ederken, çevrimiçi sesinizin sürekli marka üzerinde olmasını sağlıyoruz.

Güncellemelere ve trendlere ayak uyduruyoruz, böylece hedef kitlenizin beklentilerine ayak uydurabilmek için stratejinizi uyarlayabiliriz. Sosyal medya ekibimiz, kitlenizi meşgul etmek için yeni yaklaşımları test etme ve içeriği değiştirme konusunda proaktifdir. Sosyal medyadaki hızlı değişikliklerin sizi toz içinde bırakmasına izin vermeyin.

Neirt sosyal medya danışmanları, ilgili, ilgi çekici ve sonuç odaklı sosyal medya varlığınızı mümkün kılar. Amaç ve hedeflerinizi tam olarak anlamak için size danışırız daha sonra bunları geliştirmek için bir strateji belirleriz. Bu, en etkili anahtar kelime stratejisini geliştirmek, kitlenizin en muhtemel olduğu kanalları vurgulamak ve kişiye özel çözümler geliştirmek için kapsamlı araştırmaları içerir. Sosyal stratejinizi şekillendiren ölçümleri izliyor, ölçüyor ve rapor ediyoruz. Neirt, markanızın çevrimiçi varlığını geliştirmek için ihtiyaç duyduğu çözümleri sunar.

Hiç şüphesiz, sosyal medya dijital pazarlama ortamlarından biri haline geldi, ancak birçok işletme bunun kaynakları basitleştirdiğini ve ölçülebilir kazançlar elde etmediğini görüyor. Dijital pazarlama tamamen ölçülebilirlikle ilgilidir, performansınızı geliştirmek ve gerçek sonuçlar elde etmek için neyin işe yaradığını değerlendirebilir ve stratejinizi ve aktivitenizi düzenleyebilirsiniz

Herhangi bir stratejinin başlangıcında mevcut pazarlama kanallarını, müşteri rakiplerini ve hedef kitleyi analiz ediyoruz. Şirket varlıklarına ve personeline bakarız ve organizasyonlar içerisinde maksimum optimizasyon sağlamak için stratejiyi geliştirirken mevcut altyapıyı en iyi şekilde kullanmak için bunu planlamamıza dahil ederiz. Müşterilerimiz için seçkin sosyal kanallar, gerektiğinde eğitim, içerik planlama ve yürütme, ayrıca analitik ve yatırım getirisi sunumuna odaklanan bir strateji oluşturuyoruz. Sosyal medya pazarlama hizmetlerimiz, girişimcilerin ve işletmelerin izleyicilerini Twitter, Facebook, Youtube, Instagram ve diğer platformlarda kullanmalarına yardımcı olmaktadır. Sosyal medya uzmanları web sitenizi, uygulamanızı, tanıtımınızı, medyanızı, SEO ve çevrimiçi reklamcılığınızı anlarlar; bunların hepsi siz ve müşterileriniz arasında hiç bitmeyen iki yönlü konuşmaya katkıda bulunur.

Reklam vermek istediğiniz sosyal medya kanalını seçerken

  • Reklamınızın hangi kitlelere yönelik olacağı
  • Yaptığınız reklamı ulaştırmak için gereken coğrafi bölgeyi
  • Reklamların ne zaman yayınlanacağını gösteren zaman planlamasını
  • Harcanacak olan bütçeyi
  • Reklam verme amacınızın ve stratejinizin ne olduğu
  • İyi bir planlama belirleyip, kaliteli görseller kullanarak, güçlü ve anlaşılır bir iletişim dili kurup etkileşime geçmelisiniz.

Sosyal Medyada Reklam Vermenin Aşamaları:

Sizlerden alınan bilgilerle, öne çıkartmak istediğiniz ürün veya hizmetlerinizin içerik ve pazarlama üretimleri netleştirilerek sosyal medya kampanyaları oluşturulur.

Oluşturduğunuz kampanyalar sayesinde hangi sosyal medya kanalı üzerinden paylaşacağınızı ve nasıl bir erişim olacağının belirlenmesinin durumunda kampaya sürecine başlanır ve etkileşim raporları belirlenir.

Bu etkileşim raporları sayesinde yapılan kampanya ve uygulanan stratejinin ölçüm ve değerlendirmeleri yapılarak,kampanyanın devamlılığında izlenecek yollar daha sağlıklı bir şekilde seçilerek sosyal medya yönetimi sağlanmaktadır.

Sosyal medya üzerinden verilmiş olunan reklamların amacı çok büyük kitleler olduğundan dolayı ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı daha basit , daha hızlı ve geniş kitlelere yapılabilmekte , ürünler daha fazla alıcı bulabilmektedir.

TOP