Kurumsal Hosting Hizmetleri - Neirt Bilişim Teknolojileri

Kurumsal Hosting Hizmetleri

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler sonucunda artık birçok işlem internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. E ticaret kavramının da ortaya çıkmasıyla birlikte birçok kişi alışverişlerini dahi bu platform üzerinden gerçekleştirmeye başlamışlardır. Dolayısıyla özellikle kurumlar için oluşturulan ve normal hosting hizmetlerine göre çok daha fazla özelliğe sahip olan kurumsal hosting hizmetleri firmanızın ihtiyaçlarına göre tasarlanmaktadır. Site kullanıcılarınızın daha rahat işlem ve alışveriş yapmalarından kurumsal web sitenize daha hızlı ve kaliteli bir şekilde erişim sağlanmasına kadar birçok şey kurumsal hosting tarafından sağlanmaktadır.

Kurumsal hostingi firmalar açısından bu kadar önemli kılan şeyse, firmaların hedef kitleleri tarafından 7/24 erişim sağlanabilmeleri zorunluluğudur. Web sayfalarının, görsellerin ve dokümanların internet üzerinden yayınlanması işlevini gören hosting hizmeti kurumlar için çok daha yüksek kapasiteli alternatiflerle çalışmaktadır. Çünkü firma ve kurumları ziyaret eden kişiler herhangi bir aksaklık ya da kesinti ile karşılaştıklarında kurumun tüm imajı ve itibarı bundan olumsuz bir şekilde etkilenmiş olacaktır.

Hosting Nedir?

Hosting kavramı, kişi ve firmalara ait olan web sayfalarının, görsellerin ve dokümanların kesintisiz bir biçimde internet üzerinden yayınlanmasını sağlayan bir web sitesi yayınlama hizmetidir. Yani bir web tasarımı yapıldığında bunun internet üzerinden yayınlanabilmesi için öncelikle bir hosting hizmeti almak gerekmektedir. Hazırlanmış olan web sayfaları ve dokümanları kontrol paneli üzerinden bir takım dosya transfer yazılımları aracılığıyla web sunuculara yüklenir ve yayına hazır hale gelirler. Bu hizmet sayesinde hazırlamış olduğunuz web siteniz 7 gün 24 saat dünyanın her yerinden erişilebilmektedir. Barındırma hizmeti olarak da bilinen hosting hizmeti web tasarımcıları tarafından web hosting olarak da adlandırılmaktadır.

Hosting Seçenekleri

Hosting hizmeti seçenekleri tamamen ihtiyaçlara göre belirlenmiştir. Dolayısıyla web siteniz için almanız gereken hostingi belirlerken tamamen sitenizin ihtiyaçları doğrultusunda karar vermeniz gerekmektedir. Başlıca hosting seçenekleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Paylaşımlı hosting
  • Vps sanal sunucu
  • Word Press Hosting
  • Dedike Sunucu ve
  • Kurumsal hosting’dir.

Kurumsal Hosting Nedir?

Kurumsal hosting en yalın anlatımı ile kurumunuzun prestijli duruşunu, markanızı ve kurumsal kimliğinizi yansıtabilecek hosting hizmetleridir. Özellikle çok fazla e mail trafiği olan firmalar kurumsal hosting uygulamasına sahiptirler. Aslında firmanıza ait özel bir web adresi bulunmasa bile kurumsal hostinge sahip olan bir e-mail adresinin varlığı ziyaretçileriniz nezdinde sizin adınıza büyük bir itibar ve güven sağlayacaktır.

İşletmelerin hosting anlamında kendilerine özel bir takım ihtiyaçları bulunmaktadır. Özellikle çok yüksek hacimlerde e – posta kotası, bireysel kullanım amaçlı sitelere göre daha yüksek ssd disk alanına sahip bir hosting hizmeti oldukça önemli konulardır. Bunların yanı sıra gelişmiş güvenlik tanımlamaları kurumsal firmalar için oldukça nemli bir noktadır. Diğer yandan kurumsal firma web sayfaları çok daha yüksek kapasitede web sunucu kaynaklarına yani cpu, ram ve ssd disk’e ihtiyaç durmaktadırlar. Tüm bu ihtiyaçların sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi için mutlaka kaliteli bir kurumsal hosting hizmeti alınmalıdır. Ayrıca eğer kurum web sitesi üzerinden e – ticaret uygulaması da gerçekleştiriliyorsa kaliteli bir kurumsal hosting hizmeti kendisini daha fazla zorunlu kılacaktır.

Kurumsal Hosting Paket Seçenekleri

Kurumsal hosting fiyatları genellikle seçmiş olduğunuz pakete göre farklılık gösterir. Bununla beraber hizmet alacağınız firmanın fiyat politikaları da ödeyeceğiniz miktarı etkilemektedir. Fakat kurumsal hosting hemen her firmanın bütçesine uyumlu alternatifler sunmaktadır. Seçmiş olduğunuz paket seçeneklerinin yanı sıra ekstra hizmetlerden de yararlanarak firmanız için ideal bir durum oluşturmuş olursunuz. Bir paketi tercih ettikten sonra dilerseniz bir üst pakete geçme şansınız bulunmaktadır.

TOP