Network Alt Yapı Çözümleri - Neirt Bilişim Teknolojileri

Network Alt Yapı Çözümleri

Bilgisayar kullanıcılarının, bilgisayar sistemi içerisinde bulunmakta olan donanım ve yazılım kaynaklarını paylaşmalarına olanak sağlamakta olan sisteme Ağ yani Network denmektedir. Ağ alt yapısının temel olarak; Ağ Altyapısı ve Aktif bir şekilde çalışmakta olan cihazlar şeklinde iki bölüme ayırarak inceleyebiliriz.

Ağ Altyapısı Nedir?

Ağ altyapısı olarak isimlendirilmekte olan sistem genellikle bilgisayarları birbirine bağlama görevini görmekte olan kablolar, kabinler, paneller ve kablo kanalları gibi sıralanabilecek pasif bileşenlerden meydana gelmektedir. Bu pasif bileşenler aracılığıyla bilgisayar arasında bir köprü kurulduğunu söyleyebiliriz. Bu pasif dahi olsa donanımların mevcut olmaması ya da hasarlı olması durumunda çok farklı problemler il karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aktif Cihaz Nedir?

Aktif cihazlar olarak isimlendirilmekte olan sistem aslında ağ alt yapısı üzerinde iletişim kurmayı sağlamakta olan elektronik işlevi olan cihazların bütünüdür. Bu cihazlar şu şekilde sıralanabilir. Bilgisayar (sunucu, istemci vb.) ve bunlar üzerinde fonksiyonel olarak çalışmakta olan yazılımlar ( e-posta sunucusu, web sunucusu ve DNS sunucusu gibi) Hub / switch / Router / Firewall gibi ağ trafiğini kontrol etmekte olan cihazlar bu grup içerisinde yer almaktadır. Print server benzeri ağ üzerinde bir donanımı ya da hizmetin kullanıcılara ulaşmasını sağlayan cihazlarda bu grup içerisinde gösterilebilmektedir. Kablosuz ağ cihazları gibi cihazlardır diyerek daha iyi anlamanızı sağlayabiliriz. Ağ üzerinde iletişim, yetkilendirme, yönetme, paylaşma ve güvenlik bu cihazlar ile üzerlerinde aktif bir şekilde çalışmakta olan yazılımlar sayesinde sağlanmaktadır.

Kurulum Hizmeti 

Network alt yapı hizmetleri konusunda aktif bir şekilde hizmet vermekte olan Neirt firmamız siz değerli bilgisayar kullanıcılarının karşılaştığı problemleri ya da kurulum işlemlerini oldukça hızlı ve kaliteli bir şekilde halletmekteyiz. Yukarıda sizlere detaylı bir şekilde bahsetmiş olduğumuz ağ altyapısı ve aktif cihazlar konusunda saymış olduğumuz ağ bileşenleri ile ilgili ve bu işlemler içerisinde kullanılan donanımlarla ilgili çeşitli hizmetler sunmaktayız. Firma olarak sistem içerisinde oldukça aktif bir şekilde çalışma yürütmemizden dolayı oldukça hakim olduğumuz bir konu diyebiliriz. Siz değerli müşterilerimize ağ yapısının projelendirilmesi, kablo kanallarnın montajı, prizlerin montajı, ağ kablolarının (UTP, Fiber optik gibi) sağlam bir şekilde montajı, elektrik alt yapısının montajı, ağ cihazlarının kurulumu, kabinlerin ve panellerin montajı, ağ cihazlarının ayarlanması ve çalıştırılması gibi konular içerisinde hizmetler sağlamaktayız. Sadece bunlarla değil ayrıca ağ sunucu işletim sistemlerinin kurlumu (Windows NT, Windows 2000, Winows 2003 ve Novell Netware Server benzeri) Ağ ve internet hizmetlerinin kurulum işlemlerini, son olarak Ağ ve internet hizmetlerinin ayarlanması ve düzenlenmesi gibi konular içerisinde sizlere hizmetler sunmaktayız. Bu Network alt yapı hizmetleriiçerisinde vermiş olduğumuz hizmetlerimizin hepsi firma garantimiz içerisinde yer almaktadır.

Ağ Sorunu Giderme Hizmetleri Nelerdir?

Network alt yapı hizmetleri konusunda sizlere çeşitli konularda hizmet vermekte olan Neirt firmamız, ağ kurulum hizmetinin yanında ayrıca ağ içerisinde meydana gelen sorunların tespiti ve sorunları giderme yönünde de çeşitli konularda hizmetler sunmaktadır. Bu sorun giderme kapsamı içerisinde ağ yapısının yeniden projelendirilmesi, ağ yapılandırılması projesi içerisinde bulunan proje hatalarının tespiti, kablo kanallarının, prizlerin, ağ kablolarının ve elektrik alt yapısının yenilenmesi, Ağ üzerinde meydana gelen yavaşlık sorunlar gibi sorunların çözüme kavuşturulması, Ağ cihazlarının ayarlanması ve yeniden çalıştırılması (Windows NT, Windows 2000 ve Novell Netware gibi) Ağ ve internet hizmetlerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması gibi konular içerisinde hizmetler sunmaktayız. Yaşadığınız sorunları çözmemiz için bizlerle iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

TOP